آینده همین حالاست


رشد فردی یعنی چه؟

تعاریف متعددی برای رشد فردی ذکر کرده‌اند. حتی لقب خرافات، رهنمود، و آیین نیز به آن داده‌اند. رشد فردی باعث سربرآوردن یا ناکامی هزاران سخنران انگیزشی، نویسنده و به اصطلاح متخصصان و مربیان شده است؛ اظهارات منفی بسیاری به خود دیده و افرادیبرای جلب مشتری آنقدر ادعاهای عجیب و غریبی را درباره رشد فردی مطرح کرده‌اند که مدتی استنگاه جامعه را نسبت به رشد فردی عوض کرده است. اما هنوز مبحث رشد فردی پابرجاست. به راستی چرا؟

 

اساسا، رشد فردی به معنای تغییر طرز فکر ها به منظور بهبود جنبه‌های ذهنی، عاطفی، معنوی و فیزیکی هر فردی‌ است. این بدان معناست که اگر عمیقا باور داشته باشته باشید که قدرت تغییر یک یا چند مورد از اینها را در زندگی‌تان دارید، ابزارهایی وجود دارند که این باور را عملی کنند..

کتاب پرفروش در ارتباط با بهبود فردی و شغلی

بعدا همین امروز است

Next is Now

نوشته: لیور آروسی

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 256 صفحه

خلاصه کتاب بعدا همین امروز است

البته باید این حقیقت را پذیرفت که تغییر واقعی و بادوام هرگز یک راه‌حل فوری ندارد. بلکه نیازمند پایداری، اراده و زمان است که دقیقا تمام طول زندگی‌تان طول می‌کشد.

کتاب پرفروش در ارتباط با بهبود و رشد فردی

رهبران پذیرنده تغییر

Scaling Leadership

نوشته: رابرت جی. اندرسون

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 288 صفحه

خلاصه کتاب رهبران پذیرنده تغییر

 

کتاب پرفروش در ارتباط با بهبود و رشد فردی

بهترین سال شما تاکنون

Your Best Year Ever

نوشته: مایکل هیات

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 272 صفحه

خلاصه کتاب بهترین سال شما تاکنون

چرا رشد فردی اهمیت دارد؟

رشد فردی رواج دوباره‌ای در بین مردم یافته است. طبق گزارشِ بازار محصولات و خدمات رشد فردی در آمریکا پیش‌بینی می‌شود صنعت ده میلیارد دلاری رشد فردی طی چهار سال آینده بین سه تا پنج میلیارد دلار رشد را تجربه کند. چرا اینطور است؟

اولا، رشد مستمر شبکه‌های اجتماعی به معنای دستیابی به هفت میلیارد و چهارصد میلیون نفر است. آن هفت میلیارد و چهارصد میلیون نفر نیز دسترسی به مقدار نامتناهی از محتوا دارد. پس لازم است اقدامی صورت گیرد.

دوما، این کار ضروری است. نسل‌های جوان‌تر گزارش‌هایی از میزان بی‌سابقه‌ای از استرس، اضطراب و افسردگی می‌دهند که اکثر آنها ریشه در مسائل فردی و اجتماعی دارد. آنها نیازمند کنترل این موارد و یافتن راه‌حل‌هایی برای آنهاهستند.

.

 


بیشتر بخوانید: کتاب هنر زندگی بدون استرس


سوما، دسترسی و نیاز باعث مطرح شدن رشد فردیشده، مطرح شدن باعث عادی شدن می‌شود، عادی شدن هم پذیرش را به بار می‌آورد و اینگونه«توجه به خود»اهمیت می‌یابد. پست‌های اینستاگرامی «انجامش دادم!» فقط آگاهی، دستیابی و محبوبیت را افزایش و این چرخه را گسترش می‌دهند.

.


بیشتر بخوانید: مقاله چرا امروزه رشد فردی یک نیاز است؟


 

کتاب پرفروش در ارتباط با رشد فردی

چشم انداز روشن

Vivid Vision

نوشته: کامرون هرولد

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 170 صفحه

خلاصه کتاب چشم انداز روشن

نتیجه همه اینها یک اتمام حجت واضح است: «یا اکنون روی رشد و بهبود خود و مهارت‌هایتان کار می‌کنید یا در سال‌های آینده از قطار دیگران عقب خواهید ماند.»

کارآفرین توماس بیلیو، می‌گوید: «می‌خواهیم در جهانی زندگی کنیم که هفت میلیارد و چهارصد میلیون نفر به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی دسترسی دارند و حداقل می‌دانند که ذهنیت توسعه فردی چیست. اگر آنها می‌خواهند به آن بی‌اعتنایی کنند بگذارید این کار را بکنند اما ما کار خودمان را انجام می‌دهیم و می‌خواهیم ذهنیت توسعه فردی را همه جا جاری و ساری کنیم.»

جدیدترین و پرفروش ترین خلاصه کتاب های مهارت های توسعه فردی و شغلی جهان را در کتابکت بخوانید و با جدیدترین های این حوزه آشنا شوید.

گاهی بین جایی که هستید و جایی که می‌توانید باشید، به اندازه یک کتاب فاصله است. بگذارید خلاصه کتاب های کتابکت این فاصله را برایتان پر کند.

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید