اهمیت داشتن نگرش


زندگی‌هایمان به طور گسترده‌ای تحت تاثیر دانسته‌هایمان است چون آنها مبنای تصمیم‌گیری‌هایمان هستند. همانطور که دانسته‌هایمان بر ما تاثیر می‌گذارند احساسات‌مان نیز این قدرت را دارند. درحالیکه فلسفه به جنبه منطقی زندگی –اطلاعات و الگوهای فکری- می‌پردازند، نگرش به مسائل عاطفی در زندگی می‌پردازد که بر موجودیت‌ ما تاثیر می‌گذارند. آنچه می‌دانیم فلسفه‌مان را شکل می‌دهد و آنچه احساس می‌کنیم نگرش‌مان را.

داشتن نگرش مناسب از ضروریات یک زندگی خوب است. به این خاطر است که همواره باید احساس‌مان درباره نقش‌مان در این جهان و امکانات‌مان برای محقق کردن رویاهایمان را بیازماییم. برای خلق آینده‌ای درخشان باید با احساسات‌مان درباره سال‌ها و دهه‌های گذشته، حال و پیش رو مواجه شویم.


بیشتر بخوانید: چرا بودن مهم‌تر از انجام دادن است؟


نگرش‌ شما درباره خودتان

نکته جالب این است که هر یک از ما دارای قدرت ذهنی، معنوی، عقلانی و خلاقیت برای انجام هر آنچه که می‌توانیم تصور کنیم هستیم. هر کسی دارای اینها است. فقط کافیست از آنچه از پیش داشته‌ایم آگاه شویم و زمانی را صرف بهتر کردن آنچه امروز هستیم بکنیم. آنچه ما را از شناخت استعدادها و موهبت‌های خدادادی‌مان باز می‌دارد، داشتن یک نگرش ضعیف نسبت به خودمان است. چرا می‌توانیم فورا ارزش‌های دیگران را ببینیم اما نمی‌توانیم در خودمان ببینیم؟ چرا همیشه آماده تحسین دستاوردهای دیگران هستیم اما از شناخت دستاوردهای خودمان خجالت می‌کشیم؟ چرا کمالگرایی سم است؟


بیشتر بخوانید: خودمان و شغل‌مان را چگونه معرفی کنیم؟


موضوع، انتخابِ نحوه نگریستن به خودمان است.

تغییر نحوه احساس ‌ما نسبت به خود، حاصل ایجاد فلسفه جدیدی درباره ارزش هر انسان، از جمله خودمان است. اکثر ما آنقدری مشغله داریم که حتی نمی‌توانیم لحظه‌ای توقف کنیم و کارهایی را که در طول یک روز انجام داده‌ایم را تحسین کنیم. خودمان را تحسین نمی‌کنیم صرفا به این خاطر که خودمان را به اندازه کافی نمی‌شناسیم. خودآگاهی بخش مهمی از پازل زندگی است. از زمانی‌که خودمان را بیشتر را می‌شناسیم، شروع به انتخاب‌ها و تصمیم‌های بهتری برای خودمان کرده و با بهبود انتخاب‌هایمان، نتایج به دست‌آمده‌ماننیز بهبود می‌یابد؛ و با بهبود نتایج به دست ‌آمده‌ما نگرش‌ماننیز بهبود خواهد یافت.

کتاب پرفروش در ارتباط با نگرش

انگیزه ببخش

Motivate This

نوشته: استیو ریزو

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 176 صفحه

خلاصه کتاب انگیزه ببخش

نگرش‌تان را تحت کنترل‌ خود در بیاورید

امروزه رشد فردی یک نیاز است و فرایند تحولات انسانی از درون‌ هر فردی آغاز می‌شود. همگی دارای پتانسیل فوق‌العاده‌ای هستیم و انتظار نتایج خوب از تلاش‌هایمان را داریم. اکثر ما مشتاق سخت‌کوشی و پرداخت هزینه موردنیاز موفقیت و خوشبختی هستیم. همچنین هر یک از ما توانایی تبدیل پتانسیل و استعداد منحصربه‌فرد خودمان به اقدامات را داریم تا نتایج مطلوب‌مان را به دست آوریم. اما آن چیزی که سطح پتانسیل، میزان اثربخشی اقدامات و بهبود نتایجی که دریافت می‌کنیم را تعیین می‌کند، نگرش‌مان است.

کتاب پرفروش در مورد تغییر نگرش

زندگی‌تان را متحول کنید

Lifestorming

نوشته: آلن ویس و مارشال گلداسمیت

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 208 صفحه

خلاصه کتاب زندگی‌تان را متحول کنید

هیچ فرد دیگری در این جهان بر نگرش ما تسلط ندارد. افراد می‌توانند با یاد دادن الگوهای ضعیف فکری یا گمراه کردن ناخواسته ما بر نگرش‌مان تاثیر بگذارند، اما هیچ کس نمی‌تواند نگرش‌ما را تحت کنترل بگیرد؛ مگر اینکه خودمان داوطلبانه به آنها اجازه دهیم.


بیشتر بخوانید: چگونه شغل‌مان را با تعریف شخصی‌مان از موفقیت هم‌سو کنیم؟


اگر هیچ اهمیتی به خودمان و آینده‌مان ندهیم، آن وقت لازم است که مسؤلیت کامل احساسات‌مان را بپذیریم. باید یاد بگیریم در برابر احساساتی که نگرش‌مان را تضعیف می‌کنند بایستیم و احساساتی را که ما را قاطعانه به سوی آینده‌ای بهتر سوق می‌دهند را پرورش دهیم.

کتاب پرفروش در ارتباط با اهمیت نگرش

گمشده در سرزمین استارتاپ ها

Lost in Startuplandia

نوشته: ای.کلر فیتزیمونز

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 342 صفحه

خلاصه کتاب گمشده در سرزمین استارتاپ ها

اگر می‌خواهیم از موهبت‌هایی که آینده به اعتماد ما به خودمان ارزانی می‌دارد بهره‌مند شویم، باید مهم‌ترین انتخابی که به انسان داده شده است را تمرین کنیم: که آن سلطه کامل بر نگرش‌مان داشته باشیم.نگرش‌ شما یک دارایی و گنج ارزشمند است. از آن محافظت کرده و پرورشش دهید تا نتایجش را در آینده درو کنید.


بیشتر بخوانید: چگونه مهارت‌های نرم‌مان را توسعه دهیم؟


قبل از آنکه بخواهید دست به هر تغییر بزرگی در زندگی یا شغل‌تان بزنید، مطمئن شوید احساس خوبی درباره خودتان دارید. اینگونه نتایج بهتری به دست می‌آورید. کتابکت، خلاصه‌ بهترین و جدیدترین کتابهای مهارتهای توسعه فردی و شغلی جهان را تهیه کرده تا بتوانید خودتان و مهارت‌هایتان را توسعه دهید و رضایت بالاتری از زندگی را به دست بیاورید.

گاهی بین جایی که هستید و جایی که می‌توانید باشید، به اندازه یک کتاب فاصله هست. بگذارید خلاصه کتابهای کتابکت این فاصله را برایتان پر کند.

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید