شش نکته مهم برای غلبه بر عدم قطعیت


اگر بیماری همه گیر کرونا یک چیز به ما آموخت، آن عدم قطعیت است.

اگرچه ممکن است ما در نهایت با تهیه واکسن قابل دسترس برای اکثر افراد به امیدواری برسیم، اما مدتی طول می کشد تا از آسیب ناشی از گذشته جبران شود. عدم قطعیت زندگی روزمره ما را فراگرفته است - از ندانستن اینکه از چه زمانی دیگر سلامت و ایمنی‌مان تهدید نمی‌شود، تا درک نکردن محدودیت‌های موجود و ندانستن اینکه از چه زمانی به زندگی عادی‌مان بر می‌گردیم.

زندگی با برنامه

Listful Living

نوشته: پائولا ریزو

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 208 صفحه

خلاصه کتاب زندگی با برنامه

اما فقط اکنون نیست که در زندگی‌مان با عدم قطعیت روبرو می‌شویم.  سال 2020، بی‌نظیر بود زیرا عدم قطعیت همه زندگی ما را فرا گرفته بود.  به طور کلی، عدم قطعیت در زمان‌های مختلف، افراد مختلفی را درگیر می‌کند. نکات زیر، برخی از بهترین شیوه‌هایی است که به شما در سال جاری و در سالهای آینده کمک می‌کند چگونه با عدم قطعیت کنار بیایید:

۱-‌ عدم قطعیت هرگز دائمی نیست یا به عبارت بهتر، عدم قطعیت همیشه موقتی است.

مهم نیست که چه چیزی را پشت سر می‌گذارید، این دوره بحران نیز سپری می‌شود.  فارغ از مدت زمانی که سپری شده، همه ما می‌دانیم که زندگی ما به روال عادی باز می‌گردد.  اگرچه نمی‌دانیم چه زمانی این اتفاق می‌افتد، اما دانستن اینکه هر فصل استرس ‌زای عدم قطعیت موقتی است، به ما آرامش‌خاطر می‌دهد.  این را بدانید که استرس و اضطراب، صرف نظر از اینکه امروز چقدر حاد هستند، تاریخ انقضاء دارند.

۲-‌ فضایی را برای احساسات منفی در نظر بگیرید.

گاهی اوقات، کاملاً ضروری است که احساس خوبی نداشته باشید.

ما دوست داریم در دشواری‌ها وانمود کنیم همه چیز روبه‌راه است، حتی در شرایطی که جهان در اطراف ما در حال فروپاشی است. با در آغوش گرفتن احساسات منفی با تمایل به پس زدن آنها مبارزه کنید. برای آنها نامی بگذارید. آنها را درک کنید. با کنجکاوی و شفقت از آنها استقبال کنید.  و هنگامی که با آنها آشنا شدید، آنها را در همان جایی که از آنجا آمده‌اند رها کنید.

تلاش برای جارو زدن احساسات منفی‌تان در زیر فرش فقط به آنها قدرت بیشتری می‌بخشد. آنها وجود دارند و تا زمانی که به آنها احترام نگذارید و گاهی اوقات صدایی به آنها ندهید، آنها جایی نمی‌روند.


بیشتر بخوانید: مقاله چرا داشتن نگرش مهم است؟


اختصاص دادن فضایی برای احساسات منفی به آنها زمان و مکانی می‌دهد تا بتوانند صدای خود را بشنوند تا بتوانند به موقع آنجا را ترک کنند و بقیه روز شما را خراب نکنند. احساسات منفی‌تان را تصدیق کنید تا به زودی فضایی برای احساسات مثبت‌تان باز شود.

۳-‌ واقعیت خود را بپذیرید.

در زمان عدم قطعیت شدید، به طور غریزی، آرزوی زمان‌های راحت‌تری را می‌کنیم. ما دوست داریم واقعیت را در تخیل خود بازآفرینی کنیم تا بتوانیم کنار بیاییم. اما ما نمی‌توانیم واقعیت خود را تغییر دهیم. خود را برای شکست آماده نکنید درعوض، واقعیت هر شرایطی را که در آن قرار دارید بپذیرید و برای سازگاری با آن تلاش کنید.

به عنوان مثال، بسیاری از عروس‌هایی که در سال ۲۰۲۰ ازدواج کردند، قید برگزاری جشن ۲۰۰ نفره را زدند و در نهایت از لحظات صمیمی و دوستانه خود لذت بردند. کسانی که از هرچه در توان داشتند بهترین استفاده را کردند، کسانی بودند که به سرعت هنجار جدید را پذیرفتند.


بیشتر بخوانید: مقاله آینده همین حالاست


هر چه سریعتر بتوانید واقعیت خود را بپذیرید و تخیلات خود را رها کنید، برخورد با دنیای واقعی آسان‌تر خواهد بود.

۴-‌ زندگی خود را ساده کنید.

اگر سعی می‌کنید عدم قطعیت خود را با پیچیدگی‌های زندگی در آمیزید، فقط بدون هیچ دلیلی بار آن را بیشتر می‌کنید.

به اصول اولیه برگردید. امروز چه کارهایی باید انجام دهید؟ احتمالاً باید از رختخواب بیرون بیایید، صبحانه بخورید، به نظافت‌تان برسید، لباس‌تان را بپوشید، کاری که باید را انجام دهید، برای خودتان وقت بگذارید، با دیگران ارتباط برقرار کنید و بخوابید.

کارها را ساده کنید

Simplify Work

نوشته: جسی نیوتن

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 174 صفحه

خلاصه کتاب کارها را ساده کنید

بنابراین لطفاً سعی نکنید کار را برای خودتان سخت‌تر از آنچه هست کنید.

هنگامی که در وضعیت تلاش برای زنده ماندن هستیم، ما به اصول اولیه نیاز داریم. کارهایی که می‌دانیم باید انجام دهیم و حتی دوست داریم را باید در مواقع بحران انجام دهیم. بقیه کارها را می‌توانیم تا تثبیت شدن اوضاع کنار بگذاریم. بنابراین اگر به خودتان فشار می‌آورید که عملکرد بالایی داشته باشید، فقط هرج و مرج اضافی را به شرایط حساس قبلی اضافه می‌کنید.

در آینده زمانی فرا می‌رسد که همه چیز به حالت عادی بر می‌گردد و شما می‌توانید آن خود پیچیده، بسیار موفق و سخت‌کوش خودتان باشید. قول میدهم.


بیشتر بخوانید: مقاله چگونه عملکرد و کارایی تیم‌مان را بالا ببریم؟


۵-‌ خودتان را برای موفقیت آماده کنید.

انسانها پیشرفت را دوست دارند. ما دوست داریم که بر موقعیت‌های خود کنترل داشته باشیم و به درستی رشد کنیم.  بنابراین، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای داشتن احساس بهتر درباره خودمان در مواقع عدم قطعیت حاد، ایجاد اهداف کوچک قابل اجرا برای خودمان است.

اهداف، هرچه کوچک‌تر، بهتر.  نوشیدن مقدار مشخصی آب در روز؛ چند قدم پیاده‌روی؛  تمیز کردن اتاق خود و .... و هر بار که به یکی از اهداف کوچک خود دست یافتید، جشن بگیرید.  برای زنده ماندن در یکی از سخت ترین دوران زندگی، به خودتان تبریک بگویید. در چنین مواقعی می‌توانیم از تمام اعتمادبه‌نفسی که داریم استفاده کنیم.

جادوی انجام روزانه کارها

Day In Day Out

نوشته: نیکولاس دنسر

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 250 صفحه

خلاصه کتاب جادوی انجام روزانه کارها

۶-‌ مراقبت از خود را تمرین کنید.

مراقبت از خود را می‌توان به عنوان هر کاری که برای استراحت یا کسب انرژی تازه انجام می‌دهید تعریف کرد. همه ما باید خودمان و انرژی‌مان را تغذیه کنیم و بهترین و سریع‌ترین راه برای انجام این کار، مراقبت از خود است. مراقبت از خود معمولاً اولین کار مهم در زمان بحران است.

ما تصمیم می‌گیریم که باید روی چه چیزی تمرکز کنیم؛ شغل، امور مالی، خانواده و دوستان و ... اما بدون مراقبت اولیه از خود، بقیه این موارد به انجام نمی‌رسند.

برای خودتان وقت بگذارید. اگر از خودتان غافل شوید، نمی‌توانید در زمان دشواری‌ها، توانایی‌های خود را به طور کامل نشان دهید. ظرف انرژی خود را پر کنید و روی شادی و آرامش خود سرمایه‌گذاری کنید. اگر ثابت‌قدم باشید مزایای آن را به سرعت خواهید دید.

آن کسی که قرار است باشید

The person you ment to be

نوشته: دالی چوگ

مدت زمان مطالعه خلاصه: 20 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 320 صفحه

خلاصه کتاب آن کسی که قرار است باشید

امیدواریم این نکات، برایتان آرامش و رهایی از فشار مزمنی را که تجربه کرده‌اید به همراه داشته باشد.  و به یاد داشته باشید، عدم قطعیت هرگز دائمی نیست. این نکات به شما کمک می‌کند تا زمانی که به روال طبیعی خود بازگردیم، با وضعیت کنار بیایید. این نیز می‌گذرد.

با توسعه مهارت های فردی مان بهتر می‌توانیم از پس تغییرات و چالش ها بر بیایم، جدیدترین خلاصه کتاب های توسعه مهارت های فردی و شغلی کتابکت، شما را در جریان جدیدترین آموزه‌های این حوزه قرار می‌دهد تا به سطح بالاتری در زندگی تان برسید.

گاهی بین جایی که هستید و جایی که می‌توانید باشید، به اندازه یک کتاب فاصله است. بگذارید خلاصه کتابهای کتابکت این فاصله را برایتان پر کند.

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید