چگونه با تغییرات غیرمنتظره کنار بیاییم؟


تغییرات اجتناب‌ناپذیر هستند اما وقتی برای آنها آمادگی داشته باشید گذار از آنها آسان است در غیر اینصورت می‌توانند مخرب باشند. بدون شک آمادگی شما برای تغییر نسبت مستقیم دارد با نحوه واکنش‌تان به آن: آیا این تغییر برایتان نتیجه‌ای مثبت دارد یا منفی؟ آیا آنقدری چالشی است تا دوره‌ای ناراحتی را تجربه کنید؟ آیا الهام‌بخش‌تان هست تا زودتر از خواب برخیزید، دیرتر کار کنید و برای نقش جدیدش در زندگی‌تان آماده شوید؟ اینها کارهایی هستند که هنگام مواجهه با تغییراتِ ناگزیر می‌توانید انجام دهید تا بهتر از پس آنها بربیایید:

راه های کنار آمدن با تغییرات غیر منتظره

بپذیرید که تغییر یک امر ضروری است.

انکار وجود تغییر به ندرت می‌تواند قدرتش را از بین ببرد. به جای پس زدن تغییر بهترین اقدامی که می‌توانیم انجام دهیم تایید آن و تاثیرش بر روی زندگی‌مان است. تغییرات برای همه است و وقتی نمی‌توانیم از تاثیرات آن در امان بمانیم، بهترین راه است که با میزان آسیب‌پذیری خودمان آشنا شویم و طبق آن دست به اقدام بزنیم. به طور مشخص، این اولین قدم منطقی در مواجهه با هر گونه تغییر و آغاز راه پیش رو است.

کتاب پرفروش در ارتباط با تغییرات غیرمنتظره

انجام استراتژیک کارها

Strategic Doing

نوشته: ادوراد موریسن

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 224 صفحه

خلاصه کتاب انجام استراتژیک کارها

احساس‌تان نسبت به تغییر را پیدا کنید.

در بحبوحه هماهنگ شدن با تغییرات، مهم است که افکارتان را نیز درک کنید. درک عمیق احساسات‌تان به شما کمک می‌کند اوضاع را واضح ببینید و در باره مسائل مهم تصمیم‌های بهتری بگیرید. از آنجایی که تغییرات به خودی خود بزرگندو به اندازه کافی حواس‌پرت کننده هستند معمولا از خودکاوی عواطف، خودآگاهی و خود مدیریتی غافل می‌شویم. با اولویت قرار دادن این تجربه‌های درونی می‌توانیم از پیشرفت همه جانبه‌مان اطمینان یابیم.


بیشتر بخوانید: چرا داشتن نگرش مهم است؟


آمادگی‌اش را داشته باشید.

اقدام مناسب در مسیر تغییرات می‌تواند اطمینان دهد که اوضاع به خوبی پیش می‌رود؛ این اقدامات هر چه زودتر باشد هم بهتر است. برای آماده شدن و توسعه مهارت های نرم بهتر است این سؤالات کلیدی را از خود بپرسید: که اکنون کجا هستید و کجا می‌خواهید باشید؟ به چه منابعی نیاز خواهید داشت؟ باید چه چیزهایی را فدا کنید؟ چقدر زمان می‌برد؟ آیا نیاز به کمک دارید؟ برنامه مشخصی داشته باشید و بدون اتلاف وقت اجرایی‌اش کنید.


بیشتر بخوانید: چگونه تصمیم‌های بهتری بگیریم؟


یک نظام پشتیبانی ایجاد و به آن تکیه کنید.

اگر خسته و ناامید شدید به یاد داشته باشید که مجبور نیستید تنهایی این مسیر را طی کنید. مدیریت تغییرات بسیار طاقت‌‌فرسا است به جای اینکه تنهایی از عهده‌اش بر بیایید می‌توانید از سیستم پشتیبانی‌ خود، گروهی از افراد آماده و مشتاق که آماده کمک در مواقع لزوم هستند، استفاده کنید. اگر سیستم پشتیبانی ندارید همچون رهبران موفق ایجادش کنید! همه جا می‌توانید این افراد را بیابید.


بیشتر بخوانید: چگونه عملکرد و کارایی تیم‌مان را بالا ببریم؟


هنگام حرکت رو به جلو با خودتان خوش‌رفتاری کنید.

یک نکته قطعی است؛ تغییر یک فرایند است. فرایندی سرشار از فراز و فرود. گاهی اوقات خودتان را در اوج آسمان مشاهده می‌کنید که هیچ نمی‌تواند جلودارتان باشد اما گاهی اوقات هم اینطور نیست. وقتی خودتان را در قعر یافتید، خودخوری نکنید. هنگام حرکت به جلو حتی زمانیکه حس یا عملکرد خوبی ندارید، با خودتان به ملایمت رفتار کنید. داشتن یک روز بد به معنای شکست فرایندتان نیست بلکه فرصتی برای عقب‌نشینی و شروعی دوباره است. این را به خاطر داشته باشید.بیشتر بخوانید: چگونه مهارت‌های نرم‌مان را توسعه دهیم؟

کتاب پرفروش در ارتباط با تغییرات غیرمنتظره

بیانیه‎ای صریح در باب روابط عمومی

Straight Talk About Public Relations

نوشته: رابرت وین

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 200 صفحه

خلاصه کتاب بیانیه‎ای صریح در باب روابط عمومی

مهم نیست چه تغییری را در زندگی‌تان تجربه می‌کنید، با داشتن درایت و آمادگی می‌توانید با موفقیت از پس آن بر بیایید. کتابکت، خلاصه‌ برترین و جدیدترین کتابهای آمازون در زمینه توسعه فردی و شغلی جهان را تهیه کرده تا به شما کمک کند فرد توانمندتری شده، با آمادگی بالاتری از پس مسائل و مشکلات روزمره بربیایید و از رشد و توسعه خودتان لذت ببرید.

گاهی بین جایی که هستید و جایی که می‌توانید باشید، به اندازه یک کتاب فاصله هست. بگذارید خلاصه کتابهای کتابکت این فاصله را برایتان پر کند.

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید