کارکنان‌تان بهترین ابزار برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است.


کارکنان‌تان بهترین ابزار برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است.

کارکنان‌تان برندتان هستند، هر کاری که آنها انجام دهند روی سازمان‌تان تاثیر می‌گذارد. با خدمت کردن به آنها به عنوان «اینفلوئنسرهای داخلی» می‌توانید هویتی آنلاین معتبر و شخصی را ایجاد کنید که به خوبی درون سازمان‌تان را منتقل می‌کنند. سطح اعتماد مشتریان پایین است اما برقراری ارتباط با مخاطبان‌ از طریق کارکنان‌تان یک شیوة عالی برای نشان دادن شفافیت سازمان‌تان است.

هوش فرهنگی

The Cultural Intelligence Difference

نوشته: دیوید لیوِرمور

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: ۲۲۴ صفحه

خلاصه کتاب هوش فرهنگی

افراد از برندها خرید نمی‌کنند بلکه از افراد مورداعتماد و آشنا خرید می‌کنند. وقتی افراد در گوگل دربارة یکی از اعضای شرکتی سرچ می‌کنند، پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی‌شان اول از همه ظاهر می‌شوند. بهتر است این پروفایل‌ها قدرتمند و معتبر باشند.


بیشتر بخوانید: مقاله اعتمادسازی چگونه باعث بهبود عملکرد شغلی می‌شود؟


لینکدین، محبوب‌ترین پلتفرم حرفه‌ای شبکه‌های اجتماعی است و فرصتی را برای کارکنان فراهم می‌کند تا تاریخچة شغلی و دانش و تخصص‌هایشان و هم‌چنین خبرهایی را از سازمان‌هایشان را به نمایش بگذارند.  کارکنان با گذاشتن پست‌هایی درباره سازمان‌شان می‌توانند تصویر آن سازمان را در ذهن دیگران بالا برده و استعدادهای جدیدی را جذب کنند.

از آنجایی که کسب‌وکارهای کوچک بودجه کافی برای کمپین‌های تبلیغات و بازاریابی سنتی را ندارند، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی از طریق پروفایل کارکنان باید یک اولویت مهم برای کسب‌وکارها باشد.

برنامۀ بازاریابی یک صفحه‌ای

The 1Page Marketing Plan

نوشته: الن دیب

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: ۲۲۸ صفحه

خلاصه کتاب برنامۀ بازاریابی یک صفحه‌ای

لینکدین و توئیتر ترافیک زیادی را به خود جذب می‌کند که بخشی از آن را به پروفایل کارکنان شما نیز می‌فرستد. از این رو، با ترغیب کارکنان‌تان به انتشار محتوایی درباره سازمان‌تان می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و ترافیک را به سایت‌تان جذب کنید. استفاده از پروفایل کارکنان‌تان مقرون به صرفه‌تر از پرداخت مستقیم پول برای هر کلیک است. این یک تبلیغ رایگان و مؤثر است.

باید دقت کنید که فرایند انشتار محتواتوسط کارکنان‌تان باید به صورت ارگانیک و مشارکت دادن آنها در بازاریابی باشد. اجبار آنها به توئیت کردن یا انتشار پست فقط روحیه آنها را تحلیل می‌برد و بی‌نتیجه خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین درس‌هایی که می‌توانید به کارکنان‌تان بدهید این است که «حضور ما در شبکه‌های اجتماعی به این دلیل نیست که هر چیزی را بفروشیم؛ ما در آنجا هستیم تا ارتباطاتی را شکل دهیم.»

اول ارتباط برقرار کنید

Connect First

نوشته: دکتر ملانی کاتزمن

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 320 صفحه

خلاصه کتاب اول ارتباط برقرار کنید

چگونه فرهنگ بازاریابی شبکه‌های اجتماعی کارکنان را شکل دهیم؟

اولین و ساده‌ترین قدم برای ترغیب کارکنان‌تان به انتشار محتوا درباره سازمان‌تان این است که برایشان محتوای آماده فراهم کنید یا فرصت‌هایی را در اختیارشان بگذارید تا درباره دورهمی‌های کارکنان، خبرهای منتشر شده درباره سازمان‌تان یا اقدامات خیریه سازمان‌تان محتوا تولید کنند. اینگونه، اگر کارکنان‌تان بخواهند درباره کارشان بنویسند، به راحتی می‌توانند این کار را انجام دهند و فرایند کاملا طبیعی به نظر می‌رسد.

به کارکنان‌تان کمک کنید تا تاثیر شبکه‌های اجتماعی را درک کنند. می‌توانید بستری ایجاد کنید تا محتوا یا سؤالات جالبی که آنها می‌توانند پست کنند را در آن به اشتراک بگذراید. اگر چه نباید کارکنان‌تان را مجبور به این کار بکنید اما ضروری است بایدها و نبایدهایی را برای انتشار برای آنها تعیین کنید. آنها را از اظهارنظرهای منفی و سیاسی منع کنید.

تعامل هفت مرحله‌ای

The Seventh Level

نوشته: آماندا اسلاوین

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 252 صفحه

خلاصه کتاب تعامل هفت مرحله‌ای

هم‌چنین باید کارکنان‌تان را تشویق کنید تا پروفایل‌هایی باکیفیت ایجاد کنند. یک پرفایل قدرتمند، دقیق و فکر شده هم تصویر خوبی از کارکنان‌تان و هم از سازمان‌تان را به نمایش می‌گذارد. این فقط به معنای گذاشتن یک عکس باکیفیت و ذکر کردن تمام رشته‌های تخصصی نیست. بلکه یک پروفایل باید از زبانی اصولی برای معرفی سازمان، پیام‌های کلیدی بازاریابی و گذاشتن لینک‌هایی برای سایت سازمان استفاده کنند.

در نهایت، با ارائه ترفندها و نکاتی درباره شبکه‌سازی به کارکنان‌تان کمک کنید تا شبکه‌های ارتباطی متناسبی ایجاد کنند. همینکه کارکنان‌تان پروفایل‌شان را بسازند و در مسیر شغلی‌شان پیش بروند، به طور طبیعی شبکه‌ای از افراد مرتبط را خواهند ساخت. کارکنان باید با مشتریان، شرکا و چشم‌انداز سازمان در ارتباط باشند. اینها ارتباطات مهمی هستند که باید ساخته و حفظ شوند، چون این گروه‌ها بیش از سایرین به محتواهای منتشر شده از سوی کارکنان توجه می‌کنند.


بیشتر بخوانید: مقاله چگونه از اینستاگرام برای رشد کسب‌وکارم استفاده کنم؟


اگر می‌خواهید به بازاریاب ماهرتری تبدیل شوید و با جدیدترین مهارت های بازاریابی آشنا شوید، می‌توانید پرفروش ترین خلاصه کتاب های مهارت های بازاریابی را در سایت و اپلیکیشن کتابکت بخوانید.

 

گاهی بین جایی که هستید و جایی که می‌توانید باشید، به اندازه یک کتاب فاصله هست. بگذارید خلاصه کتابهای کتابکت این فاصله را برایتان پر کند.

 

 

دسته‌بندی: تولید محتوا، بازاریابی، شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی محتوا، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، اینفلوئنسر، شبکه‌سازی

 

 

 

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید